Akcja Charytatywna

Fundacja Kiabakari

Apartamenty Krupówki 43 przeznaczają 8% z każdej wpłaty dokonanej przez gości na rzecz

Fundacji Kiabakari

 

Opis działalności

Fundacja Kiabakari powstała w 2008 roku. Swoją nazwę wzięła od miejscowości leżącej nad Jeziorem Wiktorii w Tanzanii, 50km od Parku Narodowego Serengeti.

Tanzania to Trzeci Świat, niedożywienie, ubóstwo, brak edukacji na poziomie podstawowym, kiepski dostęp do opieki zdrowotnej, szerzące się choroby tropikalne i brak dostępu do wody.

W 1991r. pracę w Tanzanii rozpoczął polski misjonarz z Krakowa ks. Wojciech Kościelniak. Od początku pragnął by praca, którą wykonuje, poza aspektem duchowym  mogła przyczynić się do podniesienia poziomu edukacji oraz poprawy jakości życia i zdrowia Tanzańczyków.

 Ks. Wojciech przez wiele lat działał sam, jednak za radą wolontariuszy, którzy coraz liczniej zaczęli się tam pojawiać, wspólnie z lekarzem medycyny współtworzącym ośrodek zdrowia założył Fundację Kiabakari.

Dzięki wytężonej pracy udało się wybudować w 2013 roku nowe przedszkole, rozbudowano ośrodek zdrowia o 2 oddziały hospitalizacyjne, gabinet przeciwgruźliczy oraz część dla matki i dziecka (intensywna opieka medyczna). Działania te finansowane były w większości dzięki projektom rozwojowym realizowanym przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W Fundacji wszyscy pracują na zasadach wolontariatu!

Planowane zamierzenia

Fundacja planuje otworzyć w ośrodku zdrowia gabinet stomatologiczny, gdyż do najbliższego dentysty jest 200km.

Priorytetowym zadaniem jest jednak budowa nowego budynku szkolnego. Obecny budynek mieści 4 klasy: pierwszą, drugą, trzecią i czwartą. Dzieci kończące czwartą klasę nie mają gdzie kontynuować nauki (szkoła podstawowa w Tanzanii ma 7 klas) – nie ma drugiej części szkoły.

Dlatego też najpilniejszym zadaniem jest postawienie budynku, który pomieści kolejne sale lekcyjne – piątą, szóstą i siódmą!!!

Sposób przekazywania środków pieniężnych

Wpłaty dokonywane przez Apartamenty Krupówki na rzecz Fundacji Kiabakari przekazywane są raz w miesiącu na konto fundacji umieszczone na jej stronie internetowej.

Na życzenie gości, zostanie przesyłane potwierdzenie dokonania wpłaty 8% z kwoty pobytu na Fundację Kiabakari. W tym celu należy przesłać taką informację w terminie do dwóch tygodni od zakończenia pobytu na adres: bogumil.zielinski@wp.pl.

Dane Fundacji Kiabakari

Strona internetowa: www.kiabakari.org

Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego, KRS 0000325046

Blog prowadzony przez ks. Wojciecha Kościelniaka: http://kiabakarisnippets.blogspot.com/

Kontakt

tel.+48 603091780 /od 9.00 - 18.00/

     +48 182001084  /od 9.00 - 18.00/
     +48 601588181
email : zakopaneapartamenty@gmail.com

Zadatek lub opłatę za pobyt możesz zapłacić tutaj:

     

NAZWA APARTAMENTU i termin

 

FACEBOOK